Marta 697 62 61 99 | Rafał 603 62 78 87 odszkodowania@czuwamy.eu

Kiedy pojawia się agent ds. odszkodowania należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą mieć istotny wpływ na Państwa dalszą współpracę z tym człowiekiem.

 

  • Wielu agentów obiecuje Państwu złote góry. Niestety w większości przypadków agent nie jest w stanie podać nawet przybliżonej kwoty odszkodowania, o jaką będzie wnioskować przed ubezpieczycielem. Do oszacowania kwoty bierze się bardzo wiele czynników, niekiedy nie związanych bezpośrednio z wypadkiem, a które jak się okazuje mają znaczenie przy ustaleniu kwoty odszkodowania. Oczywiście może próbować na podstawie doświadczenia wywnioskować jakaś kwotę na podstawie poprzednio prowadzonych spraw, ale nie będzie to uwzględniało czynników indywidualnych dla tej konkretnej sprawy. W takim przypadku najlepiej jest poprosić agenta aby zagwarantował podana kwotę na piśmie. W większości przypadków agent wycofa się że swoich obietnic. Jak da pismo z podana kwota to będzie zobowiązany do wypełnienia złożonych obietnic.
  • Dobry agent nie boi się poinformować swojego klienta o możliwości rezygnacji z umowy. Przy założeniu, że praca agenta i kancelarii którą reprezentuje opiera się na rozliczeniu prowizyjnym, rozwiązanie umowy nie powinno nieść żadnych dodatkowych kosztów. Należy przy tym podkreślić, iż klient powinien dobrze się zastanowić nad rozwiązaniem umowy gdy sprawa jest w znacznym stadium zaawansowania, i wszelkie zmiany w tym momencie mogą być na szkodę samego klienta.
  • Agent powinien jasno i zrozumiale wyjaśnić, jaki jest zakres jego działań, a jakie działania oferuje kancelaria przy podpisywaniu umowy. Klient powinien mieć odpowiednia ilość czasu na zapoznanie się z umową, wyjaśnienie wątpliwych fragmentów. Przejrzystość od początku procentuje jasna i bezproblemową współpracą w późniejszym etapie działań.
  • Spójrz na agenta jak na człowieka, oceń jego podejście do Ciebie jako klienta ale istoty ludzkiej z uczuciami, które że względu na zakres naszej pracy są wystawione na silne emocje i przeżycia. Agent nie może być tylko skupiony na swoim zarobku, ale pozwolić klientowi otworzyć się, pozwoli to lepiej zrozumieć emocje i cierpienia jakie przyniósł wypadek lub utrata bliskiej osoby.
  • Bardzo ważne jest w jaki sposób agent stał się posiadaczem kontaktu do klienta. Czy było to z polecenia znajomej klientowi osoby, czy też zostały one nabyte lub zdobyte w nielegalny sposób. Jeśli człowiek oszukuje aby się do Państwa zbliżyć, to raczej nie zawaha się gdy nadaży się okazja aby Państwa oszukać.

 

Wybierajmy osoby, które mają się zająć Państwa sprawą, tak aby nie stali się Państwo przykładem z przysłowia mądry Polak po szkodzie. Chyba, że tylko w odniesieniu, że dobrze że w ogóle zajęli się Państwo odzyskaniem należnego odszkodowania.